Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Zawoni

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Spotkanie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim

Utworzono dnia 19.04.2024

17 kwietnia gościliśmy w naszej szkole podróżnika pana Bolesława Grabowskiego. Wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej brały udział w tym wydarzeniu. Opowieść o Afryce oraz pamiątki, które dzieci mogły zobaczyć, dotknąć, przymierzyć bardzo się wszystkim podobały. Atmosfera spotkania była bardzo przyjemna, uczniowie byli zachwyceni tym spotkaniem.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim

Konkurs "Promujemy Matematykę"

Utworzono dnia 17.04.2024

 

Uczniowie klas VI, VII i VIII podczas Dnia Matematyki, brali udział w konkursie "Promujemy Matematykę". Konkurs polegał na stworzeniu plakatu, który miał przedstawiać wybrane zagadnienie matematyczne. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobny słodki poczęstunek.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

I miejsce - klasa 8B

II miejsce - klasa 8A

III miejsce - klasy 6A i 7A 

wyróżnienie- klasa 7B

 

Gratulujemy!

czytaj dalej na temat: Konkurs "Promujemy Matematykę"

Konkurs "POTĘGA" - etap szkolny

Utworzono dnia 17.04.2024

Dnia 22.03.2024 r. w Naszej Szkole odbył się konkurs matematyczny "Potęga". Konkurs skierowany jest do uczniów klas szóstych. Uczniowie przez godzinę zmagali się z pięcioma zadaniami matematycznymi. W etapie szkolnym został wyłoniony zwycięzca, który będzie reprezentować Naszą Szkołę w etapie powiatowym - 10 kwietna w Obornikach Śląskich. 

Reprezentantką Naszej Szkoły została Iga Strózik. Gratulujemy i życzymy powodzenia ! 

czytaj dalej na temat: Konkurs "POTĘGA" - etap szkolny

Powiatowy konkurs matematyczny "Potęga"

Utworzono dnia 15.04.2024

Dnia 10 kwietnia uczennica klasy 6a Iga Strózik reprezentowała Naszą Szkołę w powiatowym konkursie matematycznym "Potęga". Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich i wzięło w nim udział szesnastu szóstoklasistów z całego powiatu trzebnickiego. W ciągu 60 minut, uczniowie mieli do rozwiązania 8 rozbudowanych i trudnych zadań. Mimo, że nie udało się  Naszej Uczennicy zostać laureatką konkursu to gratulujemy wiedzy matematycznej i odwagi  wzięcia udziału w tak trudnym konkursie. 

czytaj dalej na temat: Powiatowy konkurs matematyczny "Potęga"

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Utworzono dnia 12.04.2024

Każdego roku 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Obchody mają na celu podnoszenie poziomu wiedzy społecznej na temat tego zaburzenia. Ze względu na to, że w tym roku 2 kwietnia wypada we wtorek podczas wiosennej przerwy świątecznej chcielibyśmy, aby nasi uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko w czwartek 4 kwietnia, na znak solidarności z osobami ze spektrum. W korytarzu naszej szkoły zostały powieszone dekoracje w kolorze niebieskim, a także plakaty informujące czym jest autyzm. Wychowawcy klas młodszych otrzymali kolorowanki do wykonania przez dzieci ze swojej klasy. Do wychowawców klas starszych zostały przesłane filmik edukacyjny oraz propozycje filmów, które uczniowie będą mogli obejrzeć na godzinach wychowawczych.

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

ŚWIATOWY DZIEŃ RECYKLINGU

Utworzono dnia 28.03.2024
18 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Recyklingu. W konkursie "Ozdoba Wielkanocna z Recyklingu" wzięło udział 30 uczniów edukacji wczesnoszkolnej i 1 uczennica klasy VI a. Wystawa prac była dostępna w holu głównym szkoły przez dwa tygodnie. Dyplomy za I, II, III...
czytaj dalej na temat: ŚWIATOWY DZIEŃ RECYKLINGU

WARSZTATY WIELKANOCNE W KLASACH PIERWSZYCH

Utworzono dnia 28.03.2024

W dniu 15.03.2024 roku uczniowie klas 1 a i 1 b byli na warsztatach wielkanocnych w Muzeum Bombki w Miliczu. Uczniowie dowiedzieli się o zwyczajach wielkanocnych panujących w różnych krajach. Dodatkowo mieli okazję obejrzeć filmik o Dolinie Baryczy oraz wziąć udział w...

czytaj dalej na temat: WARSZTATY WIELKANOCNE W KLASACH PIERWSZYCH

XXIII Powiatowy Konkurs Interpretacji Poezji Dziecięcej "Wiersze Jana Brzechwy"

Utworzono dnia 27.03.2024

 

    W piątek 22 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się XXIII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Interpretacja Poezji Dziecięcej" dla uczniów klas III. Tematyką tegorocznego konkursu były wiersze Jana Brzechwy. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z osiemnastu szkół z terenu powiatu trzebnickiego.

Niezależna komisja w składzie: Grażyna Ogrodowicz-Nitka, Agnieszka Buczak
i Magdalena Musiał oceniała uczestników. Konkurs poezji rozpoczęła wójt gminy Zawonia pani Agnieszka Wersta oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Zawoni pani Agnieszka Andruszczak. Wszyscy uczestnicy byli wspaniale przygotowani. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III a - Anna Radziejowska, która zajęła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom.

koordynatorki konkursu

Mirella Sosnowska-Rychlewicz, Justyna Marszałek

 

 

XXIII Powiatowy Konkurs Interpretacji Poezji Dziecięcej "Wiersze Jana Brzechwy" - fotorelacja dostępna pod linkiem 

https://photos.app.goo.gl/FnwDRimnrGzAKE9LA

 

 

 

czytaj dalej na temat: XXIII Powiatowy Konkurs Interpretacji Poezji Dziecięcej "Wiersze Jana Brzechwy"

WIELKANOCNE WARSZTATY W KLASACH DRUGICH

Utworzono dnia 26.03.2024

Wielkanocne warsztaty w klasach drugich. 20 marca 2024 r. klasy drugie wraz z wychowawczyniami odwiedziły Muzeum Bombki w Miliczu, aby uczestniczyć w warsztatach wprowadzających w czas świątecznych przygotowań i celebracji zwyczajów towarzyszących jednemu z najważniejszych świąt...

czytaj dalej na temat: WIELKANOCNE WARSZTATY W KLASACH DRUGICH

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 317

W poprzednim tygodniu: 465

W tym miesiącu: 852

W poprzednim miesiącu: 1765

Wszystkich: 158824