Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Zawoni

AKTUALNOŚCI, strona 4:

DZIEŃ SKŁADANKI I ŁAMIGŁÓWKI

Utworzono dnia 14.02.2024

Z okazji Dnia Składanki i Łamigłówki, który przypadł 29 stycznia br., uczniowie klas IV-VIII brali udział w tygodniowym rozwiązywaniu rebusów, łamigłówek i składanek matematycznych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem przede wszystkim wśród klas VII i VIII. Uczniowie mogli otrzymać tytuł arcymistrza, mistrza lub znawcy składanek i łamigłówek oraz drobne upominki, które na pewno przydadzą się podczas lekcji matematyki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy! 

 

Konkurs odbył się pod opieką p. S.Mirek 

czytaj dalej na temat: DZIEŃ SKŁADANKI I ŁAMIGŁÓWKI

BAL KARNAWAŁOWY kl.4-8

Utworzono dnia 09.02.2024

 

8 lutego 2024 r. odbył się bal karnawałowy dla klas 4-8 zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i wychowawców klas. Impreza została dofinansowana przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Otrzymane pieniądze zostały przeznaczone na klasowe poczęstunki. Zabawę możemy uznać za bardzo udaną.

czytaj dalej na temat: BAL KARNAWAŁOWY kl.4-8

Zielona szkoła - zbiórka roślin doniczkowych

Utworzono dnia 06.02.2024

Nasza szkoła zachęca w lutym do udziału w akcji "Zielona Szkoła". Zbieramy rośliny doniczkowe: w dobrym stanie (bez szkodników chorób), nietoksyczne, zielone i nie tylko:) Naszym celem jest zazielenienie holu na parterze szkoły. Liczymy na Was!

czytaj dalej na temat: Zielona szkoła - zbiórka roślin doniczkowych

Dzień Babci i Dziadka w kl. 1a 1b 2b 3a

Utworzono dnia 01.02.2024

01 lutego 2024r. uczniowie wychowania wczesnoszkolnego  przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a zaproszeni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej , dzieci wręczyły własnoręcznie zrobione laurki i inne upominki swoim Babciom i Dziadkom

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień, który ukazał nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. 

 

czytaj dalej na temat: Dzień Babci i Dziadka w kl. 1a 1b 2b 3a

Nabór na wolne stanowisko Specjalisty ds. Kadr i Płac

Utworzono dnia 31.01.2024

DYREKTOR ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W ZAWONI ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze Specjalisty ds. Kadr i Płac. Zgłoszenia: Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z dopiskiem: Nabór na stanowisko Specjalisty ds. Kadr i Płac w sekretariacie Szkoły, ul....

czytaj dalej na temat: Nabór na wolne stanowisko Specjalisty ds. Kadr i Płac

Wieczór Gier Planszowych

Utworzono dnia 30.01.2024

Wieczór Gier Planszowych

 

Gry planszowe znów stają się popularną rozrywką na całym świecie. Spotkania przy planszówkach są doskonałym sposobem spędzenia wolnego czasu. Wspólne rozgrywki uczą logicznego myślenia i koncentracji, a także zdrowej rywalizacji. Ich zaletą jest również to, że pobudzają wyobraźnię i kreatywność.Późnym popołudniem 12 stycznia tuż przed feriami został zorganizowany w naszej szkole już drugi Wieczór Gier Planszowych.Nasi uczniowie znudzeni kontaktami wirtualnymi oraz nowoczesnymi technologiami postanowili spędzić piątkowy  wieczór zupełnie inaczej. Odeszli od ekranów komputerów i telewizorów, zrezygnowali na chwilę ze smartfonów i wybrali spotkanie z rówieśnikami twarzą w twarz. O godzinie 16:30  wszyscy zebrani chętnie zasiedli do ekscytujących gier strategicznych, logicznych i karcianych. Na stołach królował: Monopol Scrabble, Chińczyk, Dobble, Domino, UNO i wiele innych. 

 Wśród młodzieży panowało ogólne rozbawienie i raz po raz słychać było wybuchy śmiechu i okrzyki radości ze zwycięstwa. Było głośno, ale bawiliśmy się wspaniale!Czas spędzony na wspólnej zabawie minął bardzo szybko, a taka forma rozrywki przypadła wszystkim do gustu. Późnym wieczorem uczniowie opuścili szkołę z postanowieniem, że wieczory przy grach planszowych powinny być organizowane częściej.

 

Wieczór Gier Planszowych zorganizowały

Agata Spikowska

Marta Stempień-Kobylarz

Sylwia Mirek

czytaj dalej na temat: Wieczór Gier Planszowych

BAL KARNAWAŁOWY kl.1-3

Utworzono dnia 15.01.2024

12 stycznia 2024 roku odbył się Bal Karnawałowy Edukacji Wczesnoszkolnej. Uczniowie pięknie przebrani bawili się prowadzeni przez animatorów. Zabawa była cudowna,  dzieci bardzo zadowolone. Dziękujemy ANIMKOM za wspaniałe poprowadzenie balu. Wszystkim życzymy udanych ferii zimowych. 

czytaj dalej na temat: BAL KARNAWAŁOWY kl.1-3

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze Specjalisty ds. Kadr i Płac

Utworzono dnia 09.01.2024

DYREKTOR ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W ZAWONI ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze Specjalisty ds. Kadr i Płac. Zgłoszenia: Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z dopiskiem: Nabór na stanowisko Specjalisty ds. Kadr i Płac w sekretariacie Szkoły, ul....

czytaj dalej na temat: Nabór na wolne stanowisko urzędnicze Specjalisty ds. Kadr i Płac

„Narodziny Miłości i Nadziei”

Utworzono dnia 27.12.2023

Dnia 22 grudnia 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole wyjątkową uroczystość. Cała społeczność zebrała się w głównym holu, aby zobaczyć jasełka przygotowane przez uczniów z klasy 2a, 4a, 4c, 5a i 7a,  pod kierunkiem pani Anity Kochmańskiej.

         Tradycyjnie mogliśmy zobaczyć Maryję, św. Józefa, aniołów, pastuszków, królów zmierzających do betlejemskiej stajenki, w której przyszła na świat Miłość i Nadzieja dla wszystkich ludzi. Młodzi aktorzy wspaniale się zaprezentowali, a występ uświetnił szkolny chórek składający się z uczniów klasy 4a oraz 5a. Świątecznej atmosfery dopełniła przepiękna dekoracja wykonana przez panią Justynę Marszałek.

         Po jasełkach uczniowie grup „zerowych” zachwycająco zaśpiewali polskie pastorałki z przepiękną choreografią tańczących aniołków.

          Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Andruszczak, która podziękowała za udany występ i złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Po tym miłym spotkaniu uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami świętowali wigilie klasowe.

 

A.K.

czytaj dalej na temat: „Narodziny Miłości i Nadziei”

WYCIECZKA DO MUZEUM CZEKOLADY W POZNANIU

Utworzono dnia 21.12.2023

W dniu 14 grudnia 2023 r. klasy 7a, 7b i 8b odwiedziły Muzeum Czekolady w Poznaniu. Podczas warsztatów uczniowie poznali historię powstawania czekolady od ziarna do tabliczki. Zaprezentowano uczniom w jaki sposób produkuje się praliny. Uczniowie mogli degustować praliny, poczuć smak prawdziwego ziarna kakao oraz posmakować czekolad belgijskich. Stworzenie własnej tabliczki czekolady było dla uczniów wspaniałą atrakcją, która pobudziła kreatywność naszych uczniów.

Wycieczka była sponsorowana przez firmę ERA Technologii Eryka Jastrząb.

 

czytaj dalej na temat: WYCIECZKA DO MUZEUM CZEKOLADY W POZNANIU

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 322

W poprzednim tygodniu: 465

W tym miesiącu: 857

W poprzednim miesiącu: 1765

Wszystkich: 158829